Jak dochází k erekci?

Na horní straně penisu jsou dvě kavernózní, podlouhlá tělíska. K erekci dochází tak, že dostanou-li tepny dodávající krev do penisu informaci z centra erekce, zvětší svůj objem a začne jimi proudit více krve. Tou se začnou naplňovat tělíska. Poté, co se zaplní, zvětší objem celého penisu a zároveň ho ztopoří. Při erekci se zároveň zvětší průměr močové trubice, a spermiím se tak umožní snadnější cesta ven.

Stupnice tvrdosti erekce

Pro lepší určení tvrdosti erekce byla zavedena oficiální stupnice, tzv. EHS (erection hardness score stupnice tvrdosti erekce). Ta od svého zavedení a validizování hodnotí tvrdost penisu stupni od 1 do 4. Toto rozdělení je také zásadní při identifikaci erektilní dysfunkce.

Stupeň 4: Penis je úplně tvrdý a rigidní

Ideální stav erekce, který těší každého muže i jeho protějšek. Navíc je možné se na tuto erekci pokaždé spolehnout.

Stupeň 3: Penis je dostatečně pevný pro průnik, avšak není úplně tvrdý

Stupeň ztopoření umožňuje pohlavní styk, ale pro mnoho párů není tato pevnost ideální. Důležitá je otázka, zda erekci je možné udržet i po zavedení penisu do pochvy.

Stupeň 2: Penis je pevný, avšak ne dostatečně pro průnik

Muž cítí vzrušení, ale penis se chová jinak. Proniknout do vaginy není možné. S postupujícím vzrušením někdy erekce "přitvrdí" někdy se naopak zcela ztrácí. Důležité je si uvědomit, nakolik vyjimečná nebo naopak běžná tato situace je. Pokud nastala poprvé a ještě k tomu při pokusu milovat se na návštěvě u tchyně, není důvod se znepokojovat. Pokud se tento stav opakuje, je na místě sebrat odvahu a situaci řešit s lékařem.

Stupeň 1: Penis je větší (než obvykle), ale není pevný

Stav, který by se dal bez nadsázky přirovnat k želé. Je u Vás způsoben pouze momentální indispozicí po nemírném požití alkoholu? Pokud si upřímně odpovíte, že nikoli, anebo naopak pijete tolik, abyste se na alkohol mohl vymluvit, je návštěva lékaře velmi potřebná.

Produkty

erectan
  • Erectan 400mg
  • Erectan intim gel

10x proč Erectan

  • 1. Jak Erectan funguje?
  • 2. Jak často mohu užívat?
  • 3. Má nežádoucí účinky?

Časté dotazy

  • 1. Certifikovaná výroba
  • 2. Maximální bezpečnost
  • 3. Diskrétní balení

Akční balíčky

erectan