Časté mýty o erekci

Mýtus: Poruchy erekce postihují pouze starší muže

Je pravda, že nejvíce postiženou věkovou skupinou jsou muži starší čtyřiceti let. Podle celosvětových statistik v této věkové skupině trpí erektilní dysfunkcí každý druhý muž. Bohužel skutečnost, že muž nedosáhl čtyřicítky, rozhodně nikoho před poruchou erekce neochrání. Ve věkové skupině dvacet až třicet let se odhaduje, že erektilní dysfunkce postihuje každého desátého muže.

Mýtus: Muž s poruchou erekce chce, ale nemůže

Klasická představa o poruchách erekce zahrnuje muže, který by měl sex moc rád, ale tělesné překážky mu v něm brání. Skutečnost je však taková, že poruchy erekce a pokles sexuální touhy jdou většinou spolu ruku v ruce. Podle studie z letošního roku, provedené na New England Research Institutes a prezentované na American Urological Association, postihne erektilní dysfunkce mnohem častěji muže s nižší sexuální touhou. Výzkum, kterého se zúčastnila téměř tisícovka mužů, prokázal, že ti, kdo mají méně sexuálních myšlenek a fantazií, budou v následujících devíti letech velmi pravděpodobně trpět poruchou erekce. Lékaři to odůvodňují tím, že pokles libida je první předzvěstí erektilních dysfunkcí. 

Mýtus: Erektilní dysfunkce je nutnou součástí stáří

I když se stoupajícím věkem stoupá pravděpodobnost výskytu erektilní dysfunkce, podle odborníků nejde o následek stáří jako takového. Jde o problém často spojený s chorobami, které se u starších lidí objevují. Typicky jde o cukrovku nebo kardiovaskulární onemocnění (neblahý vliv mají na erekci i léky, které takto nemocní lidé užívají). Podle údajů The Massachusetts Male Aging Study je dvaadvacet procent případů erektilní dysfunkce u starších mužů spojeno s diabetem a téměř dvaapadesát procent s hypertenzí. Naprostá většina starších mužů s poruchou erekce má významně vyšší systolický krevní tlak. Úpravou životního stylu nebo léčbou těchto zdravotních obtíží tak lze potom dosáhnout obnovení erekce i ve starším věku.

Mýtus: skutečný muž s erekcí nemá problém

Tento argument je podobně logický, jako kdyby vám někdo tvrdil, že skutečný muž nikdy nedostane chřipku. Podle statistik se s poruchou erekce za svůj život setká minimálně každý druhý muž. U osmdesáti procent z nich je spojena s tělesnými problémy a dysfunkcemi. Poruchy erekce postihují muže bez ohledu na věk, rasu či společenské postavení a jejich počet se stále zvyšuje. I když jsou erektilní dysfunkce tabuizované a spojené s celou řadou předsudků, jejich náprava je většinou jednodušší, než se postižení muži domnívají - viz. přípravky Erectan.

Mýtus: Během pohlavního styku je čas mezi první a další erekcí stejný

Čím je člověk starší, tím déle trvá, než je jeho organizmus připraven na další erekci. Nejvíce přitom záleží na síle erotických podnětů a s tím spojené sexuální stimulaci.

Mýtus: Zdravý člověk by měl mít erekci každé ráno po probuzení

Je pravda, že kvalitní erekce při probouzení značí dobré fungování erektilního systému. Erekce však v žádném případě nenastává každé ráno.  Noční erekce jsou spojeny s velmi zvláštní fází spánku zvanou Rapid Eye Movement (Rychlé pohyby očí) - REM spánek. Tato fáze se během spánku aktivuje v cyklech. Pokud se tedy probudíte ve fázi REM, můžete mít erekci, když se však probudíte během jiné spánkové fáze, erekci pravděpodobně mít nebudete.

Mýtus: Pokud užiju léky, bude má erekce trvat několik hodin

Perorální medikace, která léčí erektilní dysfunkci, nemusí nutně prodlužovat dobu erekce. Pouze umožňuje zvýšený přísun krve do penisu během sexuální stimulace. Na trhu existuje několik preparátů, které se liší zejména délkou účinku. Záležitosti týkající se různých medikací je vhodné důkladně prodiskutovat se svým lékařem. Pokud erekce trvá několik hodin, měla by být urgentně léčena, neboť je nebezpečná a může poškodit tkáň penisu.

Produkty

erectan
  • Erectan 400mg
  • Erectan intim gel

10x proč Erectan

  • 1. Jak Erectan funguje?
  • 2. Jak často mohu užívat?
  • 3. Má nežádoucí účinky?

Časté dotazy

  • 1. Certifikovaná výroba
  • 2. Maximální bezpečnost
  • 3. Diskrétní balení

Akční balíčky

erectan